IgaĂĽhe jaoks on kuskil keegi

Iga ühe jaoks on kuskil keegi. Kuidas nad üksteist leiavad? Välimuse järgi? Äkki küüraka, kõvera, laia, terava, “rullnoka“ või mõne muu tüüpi nina pärast. Opereerid nina. Saad ilusaks ja rikkaks? Sinu ümber tiirleb sinu ilust lummatud austajaid. Aga see ainuke – elu armastus? Kas tema leiab su üles?

Inimeste alateadvuses eksisteerib  mingisugune seos ninakuju ja iseloomu vahel. Eesti rahvalaulus  öeldi pruudi iseloomustuseks: „vibunina ja vihane“. Mõiste „nõianina“ räägib ka teatud iseloomu ja ninakuju seosest. Nina on võrreldud linnu nokast ja aedviljast alates kuni tööriistade ja isegi mehe  suguelundini välja. Need võrdlused räägivad emotsionaalsetest seostest, mida selle kehaosa vaatlemine tekitab. Tunnetest, mis vahel kipuvad vormima esmahoiakut partneri suhtes.

Inimesed otsivad lähedussuhet. Tean, et see on tähtis. Liigagi sageli kĂĽsitakse aga mõne aasta möödudes ahastades: „Kus mu silmad olid?!”. Suhe on töö. Duett hakkab kõlama alles pikema harjutamise järgselt… Ei mõisteta seda, et paarisuhte hĂĽvede nimel tuleb mõnest heast loobuda.  Põgenesid ĂĽksindusest, jäid ilma osast vabadusest.

Üksindus on vaimse arengu promootor. Vaikuses ja üksinduses kohtab inimene iseennast. Ta näeb enesesse ja see ei ole esialgu enamasti meeldiv. Alateadvuse sügavikest ujuvad pinnale valud, hirmud ja lahendamata probleemid. Tahte ja tööga saadakse sellest alati üle ja  luuakse pidevat naudingut pakkuv lähedussuhe ISEENDAGA. Suhe, milles õitseb tingimusteta armastus („üksolemise tunne”). Sellisest suhtest rääkis Kristus, kui ta ütles, et jumalariik asub meie sees. Armastussuhe enesega lepitab meele. Kõik enese juures tundub armas ja omane – kas või köögiviljakujuline nina. Alles üksinduses õilistunud armastava hingega inimene on võimeline sügavateks suheteks teistega. Ta ei esita oma partnerile  nõmedaid nõudmisi, ega oota, et keegi teine elaks tema eest tema elu. Tal on mida pakkuda, armastades oma ligimest nagu iseennast. Enamasti on sellised inimesed rõõmsad ja rahul oma kehaga. Kui nad siiski soovivad oma väljanägemist „tuunida”, ei esita see seltskond ilukirurgiale põhjendamatuid nõudmisi ja saavutavad hea tulemuse korral teistest rohkem rõõmu ja rahulolu.