Ninaplastika esteetika ja seksuaalsus

Nina on lisaks lõhnatunde ja hingamisülesande täitjana ka teisene sootunnus. Mehelik ja naiselik nina erinevad oma kuju poolest.

Sama kehtib ka mehe ja naise koljude kohta tervikuna. Polaarsuse  maailm, milles me elame, jagab kõike kolmeks stiilis: „pluss”, „miinus” ja  „null”. On minevik, olevik ja tulevik.

Näodetailide ja seksuaalsuse seisukohast eristame last, naist ja  meest.

Areng on tsükliline. Kevad ja sügis on üsna sarnaselt värviküllased. Sama võib öelda ka inimese elukevade ja sügise kohta. Vananemine lähendab  meid  üha enam taas lastele. Me muutume järjest abitumaks ja meie sugu omab pelgalt sümboolset tähtsust. Õitseeas täiskasvanul on aga abieluturul kasulik isane või emane välja näha.

Pikk eellugu illustreerimaks tõde, mida ma sõnastaksin nii- „Aeg teeb mehist tööd!”

Naise esteetika ja kolju kuju läheneb enam lapse kui mehe esteetikale. Tal on graatsiline „lapsik lõug”, pisut ümarduv laup vähe-eenduvate kulmukaartega. Alalõug laseb põskedel (palgeil) domineerida ja naised soovivad neid eraldi meikida. Daami nina on erinevalt küürakast meheninast väiksem, püstakam ja nõgusa või sirge seljaosaga. Tipp eendub paar millimeetrit.

Illustratsioon tulekul….

Selle graatsia põhjuseks on hea geneetika ja harmooniline kasv murdeeas. Näos peegeldub arengulugu.

Silmatorkavalt õilsate ja peente näojoontega miniatuursete näodetailidega iludustel  kohtab keskmisest sagedamini õrna lapsikut, poisilikku skeletti.
Illustratsioon tulekul….

Ahvatleva figuuriga taljekatel puusakatel naistel esineb keskmiset sagedamini maskuliinsete joontega ninasid. Looja on sageli ühe käega andnud, teisega aga võtnud.

Mehe nägu on rohmakam. Seda tingib intensiivsem kasv lõuatsi, ninaluude, põsenukkide, kulmukaarte, lõualuunurkade ja kõrvalestade piirkonnas. Nendes piirkondades jätkub kasv nii meestel kui naistel elu lõpuni ja see on põhjus, miks lapse nägu on graatsiline, aga vanainimene oma suurte kõrvade ja  klouni ninaga on mõnikord muinasjutunõia või päkapiku moodi .

Illustratsioon tulekul….

Iga piimahabe omandab ülalmainitud põhjusel pikapeale mehelikuma välimuse. Keskkooli ilmetust sarvraam-prillidega „taibust” võib lõpuks saada atraktiivne keskealine mees.

Kahjuks jätkub eluaegne näoluude kasv ka naistel. Siin on see aga needuseks. Juba enne seda, kui kael või nägu vanust reetma hakkavab, avaldab end nina. Kui tahes ilus ei ole naine kahekümnendates, alates kolmekümnendate teisest poolest ilmnevad muutused maskuliinsuse suunas. Ninaluud kasvavad. Ninaselja keskosa kerkib. Tipp kasvab suuremaks, hakkab laskuma ja ei ole enam ninaselja lideeriv punkt. Nina muutub küürakamaks, maskuliinsemaks. Terav väike lõuats ja lõualuu nurgad suurenevad, ümarduvad ja eenduvad. Seda protsessi toetab põskede allavaje ja pehmekoe padjandi moodustumine lõualuu nurga piirkonda, mis jällegi on maskuliinne tunnus. Kulmukaarte eendumise toimest laubajoonele ma parem ei räägigi.

Aeg teeb mehisemaks. Annab meestele ja võtab naistelt. Karjuv ebavõrdsus. Mees püsib, kuid  naine kipub kõrvalt ära vajuma. Gümnaasiumis oli vastupidi. Tütarlapsed kõik juba täies õies, poisid alles  vistrikulised, lontud, piimahabemed, pubekad.

Naiste maailm on seda loomulikult märganud…  Tarvitseb vaid uurida näoplastikaga tegelevate ilukirurgide hinnakirja, et aru saada, milliste protseduuridega ja mis piirkondi korrigeeritakse. Ei ole kahtlust- võitlus käib  feminiinse esteetika nimel.

Kuigi nina võib hea operatsioonitehnika korral lõigata kas või kümme korda ja teha seda vaata et iga mõne aja tagant, on siiski olemas kaks kõige soodsamat hetke esteetika edendamiseks.

Iluredeli kahel madalamal astmel paikneva välimuse korral võiks opereerida enne pulmi, kuid alles pärast täisealiseks saamist…

Tagasihoidlikumate defektide korral võib ninaplastika ette võtta mõni aasta enne neljakümnendat juubelit. Lisaks muule, saab siis kõrvaldada ka juba tekkinud ealisi muutusi ning nende edasist arengut pidurdada.
Neljakümnene naine elab läbi seksuaalset tõusu ja võib tänu läbimõeldud imagoloogiale kümmekond aastat kauem nautida vastassugupoole kõrgendatud tähelepanu ning sellega seonduvaid hüvesid. Mõnikord aga, näiteks, tuleb vaid kümmekond aastat kooselus vastu pidada, selleks, et „teinepool” lõplikult keskeakriisist väljuks ja koju püsima jääks. Koos vananemine on armastust ja suguvõsarõõme silmas pidades küllaltki hinnaline.

Jumalikkuse suunas pidi viima kolm rada. Võib valida näiteks erakluse tee. Mediteerida, lugeda pĂĽhasid tekste ja jõuda armastuseni keha, hinge ja vaimu ĂĽhtsust ning universumi jagamatust tunnetades. Ăśha enam on neid, kes eelistavad tööinimese teed. See on lihtne ja loomulik. “Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus!” ĂĽtles A.H.Tammsaare. Erakuid ja töönautlejaid ei sega lihtsam rĂĽĂĽ ja tagasihoidlikum välimus. Kolmas rada on armastuse tee kitsamas mõttes. Sellel teel käiakse paaris. Käsikäes isane ja emane. Vastassoo esindaja tähelepanu võitmiseks läheb siin mängu kõik. Vaadake vaid loodust, kuidas ta end pulmamängudeks ehib.

Sellel teel on kirge ja elektrit, kaotusi ja triumfe, kuid ka tüünet rõõmu ja naudinguid. See tee on seksuaalne.